Akrilik Halı ve Yün Halı Arasındaki Farklar Nelerdir?

Yün ve Akrilik Cami Halısı Arasındaki Farklar

Akrilik ve yün materyalden üretilebilen halılar, Manisa Demirci bölgesinin dünyaya kazandırdığı bir kültürel mirastır. El emeği, göz nuru olarak olarak Anadolu coğrafyasında en büyük kültürel miraslarımız arasında yer alan yün halı dokumacılığı, son teknolojilerin gelişmesi ile birlikte cami, otel, yurt ve duvardan duvara döşenebilecek hale ulaşmıştır. Sahip olduğu yalıtım özellikleri ve dayanıklılığı referans alındığında, 50 yıla kadar kullanım ömrü olan Altınyıldız Halıları, 40 yıla kadar da garanti sunmaktadır. Sizlere Akrilik ve Yün cami halıları arasındaki farkları aktaracağız.

Yün Cami Halısı Özellikleri Nelerdir?

Yün cami halıları özellikleri gereğince tamamen doğal bir yapıda hazırlanmaktadır. Bu da kullanışını, ömrünü, dayanıklılığını ve yalıtımını baştan sona olumlu yönde etkilemektedir. Döşeme yapılan alanda, odanın nem seviyesini bile doğal olarak ayarlayan yün cami halıları, özellikle alev almaz özelliğiyle olabilecek olağanüstü durumlara karşı da dayanıklı bir çizgi sağlamaktadır. Yünün sahip olduğu doğal yapısı, sadece ülkemizdeki halı sektöründe değil, dünyada oluşmuş bir standart sağlayarak, kalite ölçü birimi haline gelmiştir. Manisa Demirci’den dünyaya yayılan yün cami halıları; organik üretim sahası, antialerjik boyaları ve 50 yıla kadar uzayan kullanım ömrü ile oldukça kaliteli bir standartta anılmaktadır.

 

Buna ek olarak yün cami halılarında istediğiniz desen, doku ve renkte üretim yapılabilmektedir. Altınyıldız Cami Halıları, yün cami halılarında sağladığı standart ile bütçe dostu fiyatlandırmalar sunmaktadır.

 

Yün Cami Halısı Özellikleri

Yün cami halısı, içerisinde hiçbir kimyasal barındırmayacak, doğal yapısını koruyarak uzun süre dayanıklı bir şekilde kullanım sağlayabilmektedir. Tercih edeceğiniz desen ve modelden bağımsız olarak Akrilik cami halılarına kıyasla çok daha dayanıklı ve insan sağlığını korumaya yöneliktir. Diz izi yapmaması, güve tutmaması, alev almaması ve antialerjik özellikler taşıması sayesinde uzun yıllar güven içerisinde kullanılabilmektedir. Toz tutmaz özelliğinin yanında, yıkamaya karar verdiğinizde oldukça rahat bir şekilde döşemeden kaldırmadan yıkayabilir ve yine kurulayabilirsiniz. Nem dengeliyici özelliği sayesinde %40’a kadar içerisinde nemi gizleyebilir ve alana ferahlık katabilir. Özellikle camilerde yer alan ses ekosuna karşı olumlu etkisi, ön saflardan arka saflara kadar herkesin rahatlıkla dinleyebilmesine olanak sağlamaktadır.

 

Yün Halı Özellikleri:

 • %100 Doğal yünden imal edilir.
 • İstenilen renkte ve desende hazırlanabilir.
 • Döşeme işlemleri kolaylıkla yapılabilir.
 • Isı yalıtımı sağlar.
 • Ses yalıtımı sağlar.
 • Güve tutmaz.
 • Alev almaz.
 • Toz tutmaz.
 • Antialerjik özellikle kullanıma sunulur.
 • Diz izi yapmaz.
 • Rutubet ve neme dayanıklıdır.
 • Yoğun insan sirkülasyonuna karşı bükülmez, kırılmaz.
 • Kolay yıkanır, kolay kurulanır.
 • 40 yıla kadar garantili, 50 yıl kullanım ömrü.

 

Akrilik cami halıları da benzer özellikler taşısa da kullanım ömrü ve dayanıklılığı aynı standartta maalesef değildir. Bu noktada kullanıcılarımızın çoğunluğu insan kullanımında sağlıklı bir materyal tercih etmek adına yün cami halılarını tercih ederek, koruyucu ya da kimyasal yer almamasını istemektedir.

 

Altınyıldız Cami Halıları ile birlikte siz de çiftçinin elinden çıkan yünü, en doğal haliyle alanlarınıza kazandırabilecek ve bunu bütçe dostu fiyatlarla hazırlayabileceksiniz. Alanında uzman ekibimiz, imalat aşamasından, döşeme aşamasına kadar her alanda müşterilerimizin memnuniyeti için gereken çabayı sağlayarak, tamamen kaliteli bir çalışma vizyonuyla ilerlemektedir. Alternatif yaptığımız iş ve eylemlerle ilgili bugüne özel fiyatlarımızla bilgi almak için siz de arayabilirsiniz.

 

Neden Yün Cami Halısı?

Yün cami halısı modellerinde, tamamen doğal ve insan sağlığına uygun materyaller kullanıldığı için kullanıcılar yüne daha fazla rağbet göstermektedir. Yünün sahip olduğu doğallık, hem ısı yalıtımına hem de toz tutmaz özelliğiyle kullanıcılara kaliteli bir yaşam alanı sağlamaktadır. Boyutlarından bağımsız olarak yün halıların, kullanım alanlarında sağladığı doğal nem dengeleyici özellikleriyle sizlere alternatif olarak akrilik halılara göre daha geniş bir özellik skalası sunmaktadır. Olabilecek olağanüstü durumlarda (güve, yangın, alerjen ya da ani su baskınları), Altınyıldız Cami Halıları üretim aşamasında kullandıkları tekniklerle birlikte dayanıklılık sertifikalarına sahiptir. Bu sayede ömürlük bir kullanım sizleri bekliyor olacak. Tercih edeceğiniz halı modelleri ve yenilenen ihtiyaçlarına uygun olarak bugün siz de Altınyıldız Cami Halıları’nı arayarak bilgi alabilir ve bütçenize uygun fiyatlardan yararlanabilirsiniz. Kaliteli hizmeti, bütçe dostu fiyatlarla sağlayan Altınyıldız Cami Halıları, sektörün öncüsü olmanın verdiği güven ve 20 yıllık deneyim ile sizlere hizmet sunmaktadır. Türkiye’nin dört bir yanına sağladığımız hizmet ağımızdan bugün siz de yararlanın.

 

Yün cami halısında ayrıca alternatif desen ve renk seçimi skalasının daha yüksek olması tercih edilmesinde bir diğer önemli etkenlerden birisidir. Renk ve desenlerinin kullanım ömrünün daha fazla olması; yıkama ve gündelik kullanımdan sonra bile renk kaçmasına karşı önlem sağlamaktadır. Bu da ortalama 40-50 yıllık bir kullanım garantisi sağlamaktadır. Altınyıldız Cami Halısı modelleri arasında yer alan alternatif ürünler ve bugüne özel fiyatlarla ilgili siz de firmamıza ulaşabilirsiniz. Cami halısı dokuma tezgahlarımızda arzuladığınız ölçü, tercih ettiğiniz renk ve istediğiniz desenlerde üretim sağlayarak sizlere kaliteli bir üretim alanı sağlamaktayız.

 

Döşeme işlemlerinde yün halıların daha rahat döşeme yapılıyor olması da yine yün halıların tercih edilmesinde önemli bir etkendir. Çünkü yün cami halılarının esnek ve dayanıklı yapısı, akrilik halıların kırılgan ve kağıdımsı yüzeyine kıyasla daha rahat bir döşeme imkanı tanımaktadır. Siz de yün cami halısı tercihlerinizde, bugüne özel fırsatlarla Altınyıldız Cami Halılarını tercih edebilir ve bütçenize uygun fiyatlarla kaliteli sonuçlar elde edebilirsiniz.

 

Akrilik Cami Halısı Özellikleri Nelerdir?

Akrilik cami halıları; akrilonitril başta olmak üzere, çeşitli kimyasalların bir araya getirilerek oluşturulduğu sentetik yapılı halılardır. Akrilik cami halıları, yün halılar gibi sahip olduğu dayanıklı yüzeyi ve çabuk temizlenilebilir özelliğiyle tercih edilmektedir. Koku yapmadan, insan sirkülasyonuna uzun süre dayanabiliyor olması, onu değerli kılan etkenler arasında gösterilmektedir. Desen ve model farklılıklarının en aza indirilmesi açısından da oldukça faydalı bir kullanım sağlamaktadır. İstenilen ölçü, renk ve desende hazırlanabilen Akrilik Cami Halıları, Altınyıldız Cami Halılarıyla Türkiye’nin dört bir tarafına döşenebilmektedir. Tercih ettiğiniz akrilik modeller, yün halılara kıyasla daha ekonomik olmakla birlikte 20 yıla kadar da kullanım ömrü garantisi sağlamaktadır.

 

Akrilik camı halıları ısı yalıtımı, yanmaya karşı belirli ölçülerde dayanıklılığı, toz tutmaması, nem ve rutubetten de etkilenmemesi ile tercih edilmektedir. Yün halılar kadar uzun süre dayanıklılık ya da yalıtım sağlamasa da, fiyat performans ürünleri olarak arzuladığınız ölçüde teslimatı sağlanabilmektedir. Cami halısı modelleri arasında tercih edeceğiniz desenlere ve modellere uygun olarak döşeme işlemleri de yine Altınyıldız Cami Halıları ile sizlere sunulmaktadır. Tercih edeceğiniz modellere özgü dokunuşlar ve kaliteli işleyişlerle ilgili detaylara bugüne özel fiyatlarla siz de ulaşmak için telefon ile bilgi alabilirsiniz.

 

Akrilik cami halı desenleri arasında istediğiniz renk ve ölçütler kullanılabilmektedir. Saflı, sade, seccadeli, göbekli ya da düz çizgili modeller arasında ihtiyaçlarınıza uygun modelleri bugüne özel fiyatlarla siz de Altınyıldız Cami Halılarında bulabileceksiniz.

 

Yün Cami Halısı ve Akrilik Cami Halısı Farkları

Yün cami halısı ve akrilik cami halısı arasındaki temel farklar, doğallıktan kaynaklanmaktadır. Yün cami halıları, Akrilik cami halılarına kıyasla daha geniş bir kullanım alanına sahipken, dayanıklılığıyla da göz doldurmaktadır. Doğal yapısı odadaki nemi bile dengelerken, buna ek olarak kullanabileceğiniz yapılar içerisinde ses ekosuna da katkı sağlamaktadır. Isı yalıtımı, güve yapmaması, alev almaması ve antibakteriyel olması, yün halıların tercih edilmesinde etken sebepler arasında gösterilmektedir.

 

Yün cami halıları daha uzun kullanım ömrüyle 50 yıla kadar dayanıklı bir kullanım sağlar. Buna ek olarak yün cami halılarında bulunan çeşitli lisanslar; alev almamas, güve tutmaması, toz tutmaması ve antibakteriyel özellikleriyle insan sağlığına daha elverişli bir kullanım sağlamaktadır.

 

Akrilik cami halı modellerinde, yün elyaflar kullanılmaktadır. Yüne benzemesi ve yün özellikleri barındırması yüzünden tercih edilmektedir. Fiyatının uygun olması ve yün halı özellikleri sayesinde ülkemizde rağbet görmektedir. Cami halısı dokuma işlemlerinde tercih ettiğiniz modellerde, Altınyıldız Cami Halıları sektör içerisindeki deneyimlerini, sizleri memnun edecek fırsatlarla sağlamaktadır. Bugüne özel fırsatlardan yararlanmak ve kampanyalarımızdan haberdar olmak için iletişim adresimizde yer alan telefon numaramızı arayabilir, mail atabilir ya da doğrudan adresimizde bizleri ziyaret edebilirsiniz. Kaliteli sonuçlar için bugüne özel fırsatlarla siz de bize ulaşabilirsiniz. Oluşturduğumuz halılarla siz de bir ömür boyu rahatlıkla kullanım sağlayabileceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

three × 1 =

%d blogcu bunu beğendi: